ÖKSÜRÜK VE BALGAM SÖKTÜRÜCÜ BİTKİLER

Havaların iyiden iyiye soğumasıyla, gribal enfeksiyonlarda büyük bir artış görülmeye başladı. Gribal enfeksiyonlarla beraber, boğaz iltihabı, akciğer iltihabı gibi rahatsızlıklar da bir çok kişiyi bu aylarda rahatsız ediyor. Bir çok vatandaşımız balgam ve öksürük şikayeti ile doktorlarımızın kapısını çalıyor, kimi vatandaşlarımız ise, internete girip nelerin öksürük kestiğini, hangi bitkilerin balgam söktürücü özellik taşıdığını araştırıyor.

Biz de bu yazımızda internete girip, balgam söktürücü bitkiler, ve öksürük kesen bitkileri arayan vatandaşlarımızın sorusuna yanıt vereceğiz.

Balgam söktürücü bitki çaylarının içinde en önemlisi ıhlamur çayıdır. Ihlamuru destekleyici balgam sökücü bitkiler ise, tarçın, zencefil, karanfildir. Bu 3 bitkiyi 1 litre suyun içine karıştırarak kaynatın. Bu üç bitkinin karışımı oluşan çay boğaz ağrısını kesmek için birebirdir. Bu bitkisel formül sadece boğaz ağrısı geçirmekle kalmaz, bronşite iyi gelir, öksürüğü keser.

Sonuç olarak en iyi balgam söktürücü bitki çayı, ıhlamur çayıdır. Öksürük şikayetleri için de tarçın, zencefil ve karanfil karışımlarından yapılan çay çok faydalıdır.

(nedirbilgi)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !